Kantorymapa.pl
Kantor wymiany walut · Żmigród

Kantor Polski S.A.

Wileńska 8

Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.

Co warto wiedzieć

Kantor Polski S.A. w skrócie

Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.

Lokalizacja i charakter punktu

Lokalizacja punktu wypada w mieście Żmigród w samym centrum miasta. Adres pocztowy to Wileńska 8. To klasyczny stacjonarny kantor wymiany walut, który obsługuje klientów indywidualnych w trybie gotówkowym.

Godziny otwarcia i kontakt

Godzin otwarcia tego punktu nie podano w publicznych bazach. Przed wizytą warto zadzwonić lub skorzystać z aplikacji mapowej, która często ma świeższe dane. Telefon do kantoru (697 422 144) przydaje się również do ustalenia kursu negocjowanego, jeśli planujesz wymianę powyżej kilku tysięcy złotych.

Spread i pozycja na tle miasta

Różnica kursowa jest realną ceną usługi. Na głównych walutach kantory trzymają zwykle 8-15 groszy rozpiętości, a przy większych sumach negocjacja jest standardem rynkowym, nie wyjątkiem. Trzy najbliższe punkty z listy poniżej pozwalają ocenić, czy stawka w tym miejscu odstaje od okolicy.

Dostępne waluty

W szufladzie kasjera pewne są cztery waluty: euro, dolar amerykański, funt i frank szwajcarski. W mniejszym mieście na tym zestaw zwykle się kończy. Dolary australijskie, liry czy juany trzeba uzgodnić wcześniej.

Formy płatności

Stacjonarna wymiana opiera się na gotówce: przynosisz złotówki, odbierasz walutę albo odwrotnie. Karta i BLIK bywają dostępne w nowszych punktach, lecz po opłacie transakcyjnej kurs wychodzi gorzej niż przy banknotach. Kto woli przelew z konta, zyska więcej w kantorze internetowym.

Dokumenty i obowiązek AML

Dokument tożsamości przydaje się także wtedy, gdy chcesz zamówić walutę z wyprzedzeniem. Punkt sprowadza wtedy gotówkę pod konkretne zamówienie i zwykle prosi o dane kontaktowe. To odrębna sprawa od progu ustawowego, ale kończy się tym samym: warto mieć dowód przy sobie.

Kontekst

Kursy NBP — dziś

Wymień taniej online →
Kursy NBP
Tabela 162/A/NBP/2026 · 21 sierpnia 2026
Średni
1 EUR
4,3122
PLN
1 USD
3,6839
PLN
1 GBP
5,0338
PLN
1 CHF
4,6080
PLN
1 CZK
0,1788
PLN
1 NOK
0,3960
PLN

Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Kantor Polski S.A. może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.

Dojazd

Jak trafić do Kantor Polski S.A.

Miasto
Żmigród, dolnośląskie
Współrzędne GPS
51.47085, 16.90736
Adres
Wileńska 8

Dojazd do punktu jest najprostszy z pieszej trasy w centrum Żmigród. Współrzędne GPS to 51.4708° N, 16.9074° E. Centrum miasta najwygodniej obsługuje komunikacja miejska: tramwaj, autobus albo szybki dojazd rowerem przy ładnej pogodzie.

W centrum Żmigród licz się z płatnym postojem i krótką rotacją miejsc. Rozsądniej zostawić auto kilka przecznic dalej i ostatni odcinek przejść pieszo. Trasę najszybciej wyznaczysz przyciskiem nawigacji powyżej, który otworzy Mapy Google z Twojej aktualnej pozycji.

Centralna lokalizacja skraca dojazd niezależnie od tego, skąd startujesz. Trudniej natomiast o miejsce dla samochodu, więc komunikacja wypada tu praktyczniej.

Jeśli zależy ci na konkretnym podziale nominałów, przyjdź wcześniej w ciągu dnia. Po południu zostają zwykle te banknoty, których nikt nie chciał. Zestaw ustalisz pod 697 422 144.

Praktyczne wskazówki

Zanim wejdziesz do Kantor Polski S.A.

Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają w mieście Żmigród i w każdym innym mieście.

  1. 01

    Wybierając 697 422 144, uprzedź o nietypowych nominałach. Zestaw drobnych banknotów rzadko leży w kasie bez zapowiedzi.

  2. 02

    Kurs z tablicy dotyczy zwykle transakcji gotówkowej. Przy zapłacie kartą doliczana opłata zmienia końcowy wynik.

  3. 03

    Nietypową walutę (peso, rand, dirham, juan) zarezerwuj z dnia na dzień, bo typowa kasa trzyma tylko najczęściej wymieniane jednostki.

  4. 04

    Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.

  5. 05

    Przy wymianie powyżej 2 000 zł zapytaj o kurs negocjowany — większość kantorów w mieście Żmigród schodzi wtedy z marży o 2-5 groszy.

Powiązane strony

Jeszcze przed wizytą w Kantor Polski S.A.

Sprawdź porównanie kantorów w mieście Żmigród, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.

Często zadawane pytania

Pytania o Kantor Polski S.A.

Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.

Jakie godziny otwarcia ma kantor Kantor Polski S.A. w mieście Żmigród?

Godzin otwarcia tego punktu nikt nie podał do wiadomości publicznej. Najpewniejszą informację daje telefon do kantoru lub profil w Mapach Google. W Żmigród większość kantorów pracuje od 9:00 do 18:00 w dni robocze.

Czy Kantor Polski S.A. jest czynny w sobotę?

Sobotnia praca tego punktu nie została jednoznacznie określona. Większość stacjonarnych kantorów w mieście Żmigród pracuje w soboty krócej (zwykle do 13:00-15:00) lub w ogóle. Najlepiej zadzwonić pod 697 422 144 przed wizytą.

Czy Kantor Polski S.A. jest czynny w niedzielę i święta?

Niedzielne otwarcie tego punktu nie zostało doprecyzowane. W Żmigród większość kantorów stacjonarnych jest zamknięta w niedziele objęte zakazem handlu. Czynne pozostają zwykle punkty w galeriach z restauracjami lub na dworcach.

Jak skontaktować się z kantorem Kantor Polski S.A.?

Telefon kontaktowy to 697 422 144. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.

Jakie waluty można wymienić w kantorze Kantor Polski S.A.?

Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach w mieście Żmigród dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.

Czy w kantorze Kantor Polski S.A. można negocjować kurs?

Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor w mieście Żmigród schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.

Czy w kantorze Kantor Polski S.A. mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?

Większość stacjonarnych kantorów w mieście Żmigród pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.

Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?

Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.

Czy Kantor Polski S.A. przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?

Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.

Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Kantor Polski S.A.?

Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.

Ile zarobi Kantor Polski S.A. na mojej wymianie?

Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Żmigród typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.

Czy Kantor Polski S.A. prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?

Klasyczne stacjonarne kantory w mieście Żmigród, w tym Kantor Polski S.A., zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.

Jakie są opinie o kantorze Kantor Polski S.A.?

Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.

Czy Kantor Polski S.A. ma blisko bankomat albo parking?

Punkt leży w centrum Żmigród, więc bankomaty masz w odległości jednej-dwóch przecznic. Parking w centrum bywa płatny i zatłoczony — lepiej dojechać komunikacją miejską, taksówką lub zostawić auto w parkingu wielopoziomowym kilka przecznic dalej.

Jak Kantor Polski S.A. wypada na tle innych kantorów w mieście Żmigród?

W Żmigród działa kilka stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów w mieście Żmigród otwiera link do strony miasta nad opisem.

Dla właściciela

To Twój kantor?

Dane Kantor Polski S.A. zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.

Opcja płatna

Wyróżnij punkt w mieście Żmigród

Wyróżnienie stawia kantor na początku listy w mieście Żmigród, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.

Zobacz warunki →
Alternatywa

Wymień taniej online

Stacjonarne kantory w mieście Żmigród mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.

Sprawdź kantory online →