Kantor wymiany walut Multiserwis
Al. Jerozolimskie 148
Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.
Kantor wymiany walut Multiserwis w skrócie
Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.
Lokalizacja i charakter punktu
Al. Jerozolimskie 148 dzieli od centrum Warszawy 4,5 km w stronę zachodnią. Multiserwis prowadzi tu stacjonarną wymianę gotówkową przy jednym z ważnych ciągów komunikacyjnych miasta, choć już poza ścisłym centrum. Adres bywa wygodny dla mieszkańców i kierowców z zachodniej strony.
Godziny otwarcia i kontakt
Dla Multiserwisu przy Al. Jerozolimskich 148 nie podano godzin otwarcia. Nie podano także telefonu ani strony www. Klient planujący wizytę nie ma więc z tych danych możliwości wcześniejszego potwierdzenia kursu, godzin czy dostępności waluty. Najpewniejszym źródłem informacji pozostaje bezpośrednie sprawdzenie punktu na miejscu.
Spread i pozycja na tle miasta
Realny koszt wymiany wynika z odstępu między kursem odkupu waluty przez kantor a ceną, po której sprzedaje ją klientowi. W Warszawie wpisano 220 kantorów, a populacja miasta wynosi 1 860 281. Niedaleko Multiserwisu znajdują się Mennica Złota przy Alejach Jerozolimskich 179, 221 m dalej, Ekantor.pl sp. z o.o. przy adresie Al. Jerozolimskie 162A, 801 m dalej, oraz kantor przy Alejach Jerozolimskich 144, 1,0 km dalej.
Dostępne waluty
Klienci analizują zwykle relację złotego do funta, franka, dolara i euro, zależnie od celu transakcji. To ogólna charakterystyka popytu w branży, a nie lista potwierdzona dla Multiserwisu. Waluty mniej popularne często wymagają wcześniejszego ustalenia terminu i kwoty, tyle że numeru do takiej weryfikacji nie udostępniono.
Formy płatności
Gotówkowy charakter punktu oznacza, że klient powinien przygotować banknoty do wymiany i odebrać drugą walutę na miejscu. Karta lub BLIK mogą nie być dostępne, bo w kantorach nie są tak oczywiste jak w sklepach. Przy preferencji płatności przelewem lepiej rozważyć kantor online, gdzie środki krążą między rachunkami.
Dokumenty i obowiązek AML
Ustawowy obowiązek weryfikacji zaczyna działać przy równowartości 15 000 euro. Dowód osobisty przydaje się jednak i przy niższych sumach, zwłaszcza gdy operacja jest wysoka albo odbiega od typowego schematu. Kantor może dopytywać, gdy kilka wymian wygląda na jedną większą całość.
Kursy NBP — dziś
Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Kantor wymiany walut Multiserwis może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.
Jak trafić do Kantor wymiany walut Multiserwis
- Miasto
- Warszawa, mazowieckie
- Współrzędne GPS
- 52.21312, 20.95199
- Adres
- Al. Jerozolimskie 148
Al. Jerozolimskie 148 są oddalone od centrum o 4,5 km, w zachodniej części trasy wychodzącej ze Śródmieścia. Dojazd może być szybki poza szczytem, ale w godzinach dużego ruchu warto zostawić margines.
Większe arterie poza ścisłym Śródmieściem dają zwykle więcej możliwości postoju, choć niczego nie gwarantują. Na krótką wizytę dolicz kilka minut na znalezienie stanowiska oraz dojście, szczególnie w porze największego ruchu.
Komunikacja publiczna może być dobrym wyborem, zwłaszcza gdy startujesz z centrum lub okolic głównych tras. Po dojeździe w rejon Alej Jerozolimskich pozostaje pieszo odnaleźć numer 148.
Mennica Złota stoi 221 m dalej i to najprostszy punkt odniesienia dla kursu. Numeru telefonu do Multiserwisu nie odnotowano, więc dostępność wybranej waluty potwierdzisz dopiero przy okienku, już po dotarciu na miejsce.
Zanim wejdziesz do Kantor wymiany walut Multiserwis
Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają w Warszawie i w każdym innym mieście.
- 01
Wybierając +48 22 572 47 65, uprzedź o nietypowych nominałach. Zestaw drobnych banknotów rzadko leży w kasie bez zapowiedzi.
- 02
Nietypową walutę (peso, rand, dirham, juan) zarezerwuj z dnia na dzień, bo typowa kasa trzyma tylko najczęściej wymieniane jednostki.
- 03
Porównaj stawkę z dwoma najbliższymi punktami z listy poniżej. Kilka minut spaceru potrafi zwrócić się przy wyższej kwocie.
- 04
Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.
- 05
W sobotę kantory pracują krócej, a w niedziele handlowo wolne bywają zamknięte. Zaplanuj wizytę z wyprzedzeniem.
Jeszcze przed wizytą w Kantor wymiany walut Multiserwis
Sprawdź porównanie kantorów w Warszawie, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.
Inne kantory w Warszawie
Zobacz wszystkie →Pytania o Kantor wymiany walut Multiserwis
Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.
Jakie godziny otwarcia ma kantor Kantor wymiany walut Multiserwis w Warszawie?
Godziny pracy tego punktu to pn.–sob. 9:00–21:00, niedz. nieczynne. Przed dłuższym dojazdem warto zadzwonić, zwłaszcza w dni świąteczne lub w okresie urlopowym, kiedy kantory skracają obsługę.
Czy Kantor wymiany walut Multiserwis jest czynny w sobotę?
Tak, Kantor wymiany walut Multiserwis pracuje również w soboty. Soboty są często krótsze niż dni robocze — typowo do 14:00-16:00. Przed wizytą warto potwierdzić.
Czy Kantor wymiany walut Multiserwis jest czynny w niedzielę i święta?
Tak, punkt obsługuje klientów również w niedziele. To wyjątek na tle większości stacjonarnych kantorów, które w niedziele pracują tylko w galeriach handlowych nieobjętych zakazem handlu albo na dworcach.
Jak skontaktować się z kantorem Kantor wymiany walut Multiserwis?
Telefon kontaktowy to +48 22 572 47 65. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.
Jakie waluty można wymienić w kantorze Kantor wymiany walut Multiserwis?
Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach w Warszawie dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Czy w kantorze Kantor wymiany walut Multiserwis można negocjować kurs?
Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor w Warszawie schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.
Czy w kantorze Kantor wymiany walut Multiserwis mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?
Większość stacjonarnych kantorów w Warszawie pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.
Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?
Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.
Czy Kantor wymiany walut Multiserwis przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?
Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.
Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Kantor wymiany walut Multiserwis?
Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.
Ile zarobi Kantor wymiany walut Multiserwis na mojej wymianie?
Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Warszawy typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.
Czy Kantor wymiany walut Multiserwis prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?
Klasyczne stacjonarne kantory w Warszawie, w tym Kantor wymiany walut Multiserwis, zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.
Jakie są opinie o kantorze Kantor wymiany walut Multiserwis?
Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.
Czy Kantor wymiany walut Multiserwis ma blisko bankomat albo parking?
Punkt znajduje się 4.5 km od centrum. Bankomaty zwykle są w okolicznych placówkach bankowych lub przy galerii handlowej w pobliżu. Parking w tej lokalizacji typowo nie sprawia problemów poza godzinami szczytu.
Jak Kantor wymiany walut Multiserwis wypada na tle innych kantorów w Warszawie?
W Warszawy działa kilkadziesiąt stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów w Warszawie otwiera link do strony miasta nad opisem.
To Twój kantor?
Dane Kantor wymiany walut Multiserwis zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.
Wyróżnij punkt w Warszawie
Wyróżnienie stawia kantor na początku listy w Warszawie, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.
Zobacz warunki →Wymień taniej online
Stacjonarne kantory w Warszawie mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.
Sprawdź kantory online →