Kantor Polski S.A.
Leszczynowa 23/3a
Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.
Kantor Polski S.A. w skrócie
Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.
Lokalizacja i charakter punktu
Kantor Polski S.A. działa w Szczecinie w odległości 7.0 km od ścisłego centrum, na południowym wschodzie. Adres pocztowy to Leszczynowa 23/3a. To klasyczny stacjonarny kantor wymiany walut, który obsługuje klientów indywidualnych w trybie gotówkowym.
Godziny otwarcia i kontakt
Godzin otwarcia tego punktu nie podano w publicznych bazach. Przed wizytą warto zadzwonić lub skorzystać z aplikacji mapowej, która często ma świeższe dane. Telefon do kantoru (914 643 505) przydaje się również do ustalenia kursu negocjowanego, jeśli planujesz wymianę powyżej kilku tysięcy złotych.
Spread i pozycja na tle miasta
Zarobek kantoru siedzi w spreadzie, czyli w odstępie między kursem kupna a kursem sprzedaży. W mieście tej wielkości, jakim jest Szczecin, typowy spread na euro czy dolarze wynosi od 8 do 15 groszy. Powyżej 5 000 zł niemal każdy punkt schodzi z marży po krótkiej rozmowie, więc warto zestawić stawkę z sąsiednimi kantorami z listy poniżej.
Dostępne waluty
Standardowy zestaw to euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski. Korony skandynawskie, czeska korona, forint i jen bywają dostępne, ale nie w każdej kasie i nie w każdej ilości. Przy nietypowej walucie albo większym nominale lepiej ustalić dostępność przed przyjazdem.
Formy płatności
Wymiana przy kasie kończy się przekazaniem banknotów, dlatego gotówkę trzeba mieć przy sobie. Nowsze punkty przyjmują karty, ale doliczona opłata sprawia, że taniej wychodzi klasyczna transakcja. Bezgotówkowo najkorzystniej wymienia się przez internet.
Dokumenty i obowiązek AML
Dzielenie większej sumy na kilka wizyt niczego nie zmienia: powiązane operacje ocenia się łącznie. Sam próg identyfikacji to równowartość 15 000 euro. Przy takiej wymianie miej przy sobie dowód albo paszport, bo bez dokumentu kasjer nie sfinalizuje transakcji.
Kursy NBP — dziś
Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Kantor Polski S.A. może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.
Jak trafić do Kantor Polski S.A.
- Miasto
- Szczecin, zachodniopomorskie
- Współrzędne GPS
- 53.38570, 14.63016
- Adres
- Leszczynowa 23/3a
Punkt leży na południowym wschodzie miasta, około 7.0 km od ścisłego centrum. Współrzędne GPS to 53.3857° N, 14.6302° E. Najwygodniejszy dojazd to samochód, choć w wielu dzielnicach kursuje też komunikacja miejska, więc sprawdź rozkład jazdy przed wyjściem.
Kierowca znajdzie tu zwykle miejsce bez krążenia, ale nie zawsze pod właściwym numerem. Kilkadziesiąt metrów marszu to w tej okolicy normalna część wizyty. Trasę najszybciej wyznaczysz przyciskiem nawigacji powyżej, który otworzy Mapy Google z Twojej aktualnej pozycji.
Najbliższe przystanki sprawdzisz w Jakdojade albo Mapach Google. Przy adresach oddalonych od centrum najszybszy bywa autobus z przesiadką.
Zaraz po otwarciu obsługa ma zwykle więcej czasu na policzenie kilku wariantów kwoty, a kolejka jest krótsza niż w porze lunchu. Wizytę zapowiesz pod 914 643 505.
Zanim wejdziesz do Kantor Polski S.A.
Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają w Szczecinie i w każdym innym mieście.
- 01
Zadzwoń pod 914 643 505, jeśli zależy ci na konkretnym podziale nominałów. Zestaw drobniejszych banknotów rzadko czeka gotowy w szufladzie.
- 02
Przy większych nominałach sprawdź, czy dostaniesz banknoty w wygodnym podziale — same pięćsetki bywają problemem w drobnych płatnościach.
- 03
Porównaj stawkę z dwoma najbliższymi punktami z listy poniżej. Kilka minut spaceru potrafi zwrócić się przy wyższej kwocie.
- 04
Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.
- 05
Zapytaj o końcową kwotę do wypłaty, a nie o sam kurs. Dopiero ta liczba pokazuje, ile realnie kosztuje wymiana.
Jeszcze przed wizytą w Kantor Polski S.A.
Sprawdź porównanie kantorów w Szczecinie, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.
Inne kantory w Szczecinie
Zobacz wszystkie →Pytania o Kantor Polski S.A.
Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.
Jakie godziny otwarcia ma kantor Kantor Polski S.A. w Szczecinie?
Godzin otwarcia tego punktu nikt nie podał do wiadomości publicznej. Najpewniejszą informację daje telefon do kantoru lub profil w Mapach Google. W Szczecina większość kantorów pracuje od 9:00 do 18:00 w dni robocze.
Czy Kantor Polski S.A. jest czynny w sobotę?
Sobotnia praca tego punktu nie została jednoznacznie określona. Większość stacjonarnych kantorów w Szczecinie pracuje w soboty krócej (zwykle do 13:00-15:00) lub w ogóle. Najlepiej zadzwonić pod 914 643 505 przed wizytą.
Czy Kantor Polski S.A. jest czynny w niedzielę i święta?
Niedzielne otwarcie tego punktu nie zostało doprecyzowane. W Szczecina większość kantorów stacjonarnych jest zamknięta w niedziele objęte zakazem handlu. Czynne pozostają zwykle punkty w galeriach z restauracjami lub na dworcach.
Jak skontaktować się z kantorem Kantor Polski S.A.?
Telefon kontaktowy to 914 643 505. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.
Jakie waluty można wymienić w kantorze Kantor Polski S.A.?
Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach w Szczecinie dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Czy w kantorze Kantor Polski S.A. można negocjować kurs?
Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor w Szczecinie schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.
Czy w kantorze Kantor Polski S.A. mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?
Większość stacjonarnych kantorów w Szczecinie pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.
Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?
Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.
Czy Kantor Polski S.A. przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?
Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.
Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Kantor Polski S.A.?
Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.
Ile zarobi Kantor Polski S.A. na mojej wymianie?
Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Szczecina typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.
Czy Kantor Polski S.A. prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?
Klasyczne stacjonarne kantory w Szczecinie, w tym Kantor Polski S.A., zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.
Jakie są opinie o kantorze Kantor Polski S.A.?
Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.
Czy Kantor Polski S.A. ma blisko bankomat albo parking?
Punkt znajduje się 7.0 km od centrum. Bankomaty zwykle są w okolicznych placówkach bankowych lub przy galerii handlowej w pobliżu. Parking w tej lokalizacji typowo nie sprawia problemów poza godzinami szczytu.
Jak Kantor Polski S.A. wypada na tle innych kantorów w Szczecinie?
W Szczecina działa kilkanaście stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów w Szczecinie otwiera link do strony miasta nad opisem.
To Twój kantor?
Dane Kantor Polski S.A. zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.
Wyróżnij punkt w Szczecinie
Wyróżnienie stawia kantor na początku listy w Szczecinie, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.
Zobacz warunki →Wymień taniej online
Stacjonarne kantory w Szczecinie mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.
Sprawdź kantory online →