Kantor i Salon Jubilerski Febo
Traugutta 10b
Kliknij pin aby zobaczyć szczegóły. Tło mapy: OpenStreetMap, CartoDB Voyager.
Kantor i Salon Jubilerski Febo w skrócie
Najważniejsze fakty o tym punkcie wymiany walut: lokalizacja, kontekst rynkowy i podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przed wizytą.
Lokalizacja i charakter punktu
Lokalizacja punktu wypada w mieście Nidzica w samym centrum miasta. Adres pocztowy to Traugutta 10b. To klasyczny stacjonarny kantor wymiany walut, który obsługuje klientów indywidualnych w trybie gotówkowym.
Godziny otwarcia i kontakt
Godzin otwarcia tego punktu nie podano w publicznych bazach. Przed wizytą warto zadzwonić lub skorzystać z aplikacji mapowej, która często ma świeższe dane. Telefon do kantoru (+48 693 125 040) przydaje się również do ustalenia kursu negocjowanego, jeśli planujesz wymianę powyżej kilku tysięcy złotych.
Spread i pozycja na tle miasta
Tablica pokazuje dwie liczby i to odległość między nimi decyduje o koszcie. Na euro czy dolarze mieści się ona zwykle w widełkach 8-15 groszy. Powyżej kilku tysięcy złotych kasjer ma zwykle margines, z którego zejdzie po jednym pytaniu, a punkty z listy poniżej pokażą, czy w ogóle jest o co pytać.
Dostępne waluty
EUR, USD, GBP i CHF znajdziesz praktycznie wszędzie w mieście Nidzica. Reszta zależy od profilu punktu: kantory przy dworcach i w galeriach częściej mają korony i forinty, mniejsze okienka ograniczają się do głównej czwórki. Peso, rand czy dirham wymagają zamówienia z dnia na dzień.
Formy płatności
Wypłata z bankomatu przed wizytą bywa tańsza niż płacenie kartą w kantorze, o ile korzystasz z własnej sieci banku. Kasy stacjonarne rozliczają się banknotami i na tym opiera się cały ich model. Rozwiązania bezgotówkowe to domena wymiany internetowej.
Dokumenty i obowiązek AML
Do równowartości 15 000 euro wymiana przebiega bez legitymowania. Powyżej tego progu prawo wymaga identyfikacji, a kasjer zapisuje dane operacji. Kilka mniejszych wymian traktowanych jako jedna całość również może uruchomić tę procedurę.
Kursy NBP — dziś
Kursy średnie NBP to punkt odniesienia. Kantor i Salon Jubilerski Febo może oferować inne kursy — przed wymianą zapytaj o aktualne notowania.
Jak trafić do Kantor i Salon Jubilerski Febo
- Miasto
- Nidzica, warmińsko-mazurskie
- Współrzędne GPS
- 53.36162, 20.42310
- Adres
- Traugutta 10b
Dojazd do punktu jest najprostszy z pieszej trasy w centrum Nidzica. Współrzędne GPS to 53.3616° N, 20.4231° E. Centrum miasta najwygodniej obsługuje komunikacja miejska: tramwaj, autobus albo szybki dojazd rowerem przy ładnej pogodzie.
Zostawienie auta pod samym wejściem graniczy tu z przypadkiem. Rozsądniej wybrać parking kilka przecznic dalej i policzyć te kilka minut marszu jako część wizyty. Trasę najszybciej wyznaczysz przyciskiem nawigacji powyżej, który otworzy Mapy Google z Twojej aktualnej pozycji.
Adres w centrum Nidzica ma tę zaletę, że trafisz do niego z niemal każdego kierunku. Ostatni odcinek pokonasz chodnikiem, bez szukania przesiadki.
Piątkowe popołudnie i sobotni ranek to w kantorach szczyt ruchu, więc na spokojną rozmowę o kursie lepiej trafić w środku tygodnia. Termin uzgodnisz pod +48 693 125 040.
Zanim wejdziesz do Kantor i Salon Jubilerski Febo
Sześć krótkich podpowiedzi z praktyki wymiany walut w polskich stacjonarnych kantorach. Działają w mieście Nidzica i w każdym innym mieście.
- 01
Telefon pod +48 693 125 040 bywa najszybszym sposobem sprawdzenia, czy punkt honoruje starsze serie banknotów, które nie wszędzie idą bez zastrzeżeń.
- 02
Najlepszy kurs zwykle zastaniesz w godzinach 10:00-15:00 w dni robocze, gdy ruch jest średni, a kasa po dostawie z banku.
- 03
Przy większych nominałach sprawdź, czy dostaniesz banknoty w wygodnym podziale — same pięćsetki bywają problemem w drobnych płatnościach.
- 04
Przy wymianie powyżej 2 000 zł zapytaj o kurs negocjowany — większość kantorów w mieście Nidzica schodzi wtedy z marży o 2-5 groszy.
- 05
Porównaj stawkę z dwoma najbliższymi punktami z listy poniżej. Kilka minut spaceru potrafi zwrócić się przy wyższej kwocie.
Jeszcze przed wizytą w Kantor i Salon Jubilerski Febo
Sprawdź porównanie kantorów w mieście Nidzica, przelicznik wybranej waluty albo realne kursy NBP — wszystko, co pomaga policzyć opłacalność wymiany.
Inne kantory w mieście Nidzica
Zobacz wszystkie →Pytania o Kantor i Salon Jubilerski Febo
Godziny, dokumenty, waluty, alternatywy: odpowiedzi przygotowane na podstawie publicznych danych i praktyki rynku wymiany walut w Polsce.
Jakie godziny otwarcia ma kantor Kantor i Salon Jubilerski Febo w mieście Nidzica?
Godzin otwarcia tego punktu nikt nie podał do wiadomości publicznej. Najpewniejszą informację daje telefon do kantoru lub profil w Mapach Google. W Nidzica większość kantorów pracuje od 9:00 do 18:00 w dni robocze.
Czy Kantor i Salon Jubilerski Febo jest czynny w sobotę?
Sobotnia praca tego punktu nie została jednoznacznie określona. Większość stacjonarnych kantorów w mieście Nidzica pracuje w soboty krócej (zwykle do 13:00-15:00) lub w ogóle. Najlepiej zadzwonić pod +48 693 125 040 przed wizytą.
Czy Kantor i Salon Jubilerski Febo jest czynny w niedzielę i święta?
Niedzielne otwarcie tego punktu nie zostało doprecyzowane. W Nidzica większość kantorów stacjonarnych jest zamknięta w niedziele objęte zakazem handlu. Czynne pozostają zwykle punkty w galeriach z restauracjami lub na dworcach.
Jak skontaktować się z kantorem Kantor i Salon Jubilerski Febo?
Telefon kontaktowy to +48 693 125 040. Można pod niego zadzwonić, by potwierdzić godziny otwarcia, sprawdzić dostępność konkretnej waluty albo ustalić kurs negocjowany przy większej kwocie. Adres email zwykle nie jest publiczny.
Jakie waluty można wymienić w kantorze Kantor i Salon Jubilerski Febo?
Każdy stacjonarny kantor w Polsce ma w standardowej ofercie cztery podstawowe waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt brytyjski (GBP) i frank szwajcarski (CHF). W większych punktach w mieście Nidzica dostępne są również korony skandynawskie (NOK, SEK, DKK), korona czeska (CZK), forint węgierski (HUF) i japoński jen (JPY). Egzotyczne waluty (peso, rand, dirham, juan) lepiej zamówić z wyprzedzeniem telefonicznie — typowy kantor trzyma w kasie tylko najczęściej wymieniane jednostki.
Czy w kantorze Kantor i Salon Jubilerski Febo można negocjować kurs?
Tak — i to standard rynkowy. Niemal każdy stacjonarny kantor w mieście Nidzica schodzi z marży o 2 do 5 groszy na popularnych walutach (EUR, USD, GBP, CHF) przy wymianie powyżej 2 000 zł. Przy 10 000 zł warto pytać o jeszcze lepszy kurs. Krótka rozmowa z obsługą zwykle wystarcza, a różnica w portfelu sięga 50-150 zł przy większej kwocie.
Czy w kantorze Kantor i Salon Jubilerski Febo mogę zapłacić kartą lub BLIKiem?
Większość stacjonarnych kantorów w mieście Nidzica pracuje na gotówce: wymieniasz złotówki na walutę i odwrotnie. Niektóre nowsze punkty akceptują karty, ale kurs po opłacie kartowej zwykle wychodzi gorzej niż gotówką. BLIK to rzadkość; częściej spotkasz go w kantorach internetowych, gdzie jest standardową metodą zasilenia konta.
Czy do wymiany walut potrzebny jest dowód osobisty?
Dla transakcji do równowartości 15 000 euro zwykle nie. Powyżej tej kwoty każdy kantor stacjonarny w Polsce ma obowiązek wylegitymować klienta zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML). Sam kantor może też zażądać dokumentu przy mniejszej kwocie, jeśli transakcja wzbudza wątpliwości albo jeśli regularnie odwiedzasz ten sam punkt z dużą kwotą.
Czy Kantor i Salon Jubilerski Febo przyjmuje uszkodzone lub stare banknoty?
Kantor ma prawo odmówić przyjęcia banknotów z dużymi naderwaniami, plamami, pisakami lub w starszych seriach. EUR, USD, GBP i CHF w bieżącej emisji są przyjmowane bez problemu. Banknoty USD sprzed 2003 r. (małe portrety) część kantorów odrzuca lub kupuje po gorszym kursie — sprawdź przed wizytą, jeśli posiadasz starszą gotówkę.
Ile czasu zajmuje wymiana w kantorze Kantor i Salon Jubilerski Febo?
Standardowa wymiana popularnej waluty (EUR, USD, GBP, CHF) zajmuje 2-5 minut przy okienku, pod warunkiem że nie ma kolejki. W godzinach szczytu (12:00-14:00 w dni robocze) trzeba uwzględnić 5-15 minut oczekiwania. Wymiana większej kwoty lub mniej popularnej waluty może wymagać liczenia ręcznego i potrwa dłużej.
Ile zarobi Kantor i Salon Jubilerski Febo na mojej wymianie?
Stacjonarny kantor zarabia na spreadzie, czyli różnicy między kursem, po którym kupuje od ciebie walutę, a kursem, po którym ją sprzedaje. W Nidzica typowy spread wynosi 8 do 15 groszy na euro czy dolarze. Przy 1 000 EUR przekłada się to na 80 do 150 zł zysku punktu. Kantory online (Walutomat) trzymają spread w okolicach 0,5 do 5 groszy, więc przy tej samej kwocie różnica w portfelu klienta wynosi 30 do 100 zł.
Czy Kantor i Salon Jubilerski Febo prowadzi wymianę kryptowalut (BTC, ETH)?
Klasyczne stacjonarne kantory w mieście Nidzica, w tym Kantor i Salon Jubilerski Febo, zajmują się wyłącznie wymianą walut fiducjarnych (EUR, USD, GBP itp.) na PLN. Kryptowaluty wymienisz w wyspecjalizowanych punktach (np. bankomatach BTC) albo na giełdach krypto online. To zupełnie inna licencja i inny rynek.
Jakie są opinie o kantorze Kantor i Salon Jubilerski Febo?
Opinie i recenzje innych klientów najlepiej sprawdzisz w Mapach Google, wpisując pełną nazwę punktu z adresem. Liczba ocen i ich średnia zwykle dobrze oddają jakość obsługi i atrakcyjność kursu. Punkty o ocenie powyżej 4,5/5 z minimum 50 ocenami to bezpieczny wybór.
Czy Kantor i Salon Jubilerski Febo ma blisko bankomat albo parking?
Punkt leży w centrum Nidzica, więc bankomaty masz w odległości jednej-dwóch przecznic. Parking w centrum bywa płatny i zatłoczony — lepiej dojechać komunikacją miejską, taksówką lub zostawić auto w parkingu wielopoziomowym kilka przecznic dalej.
Jak Kantor i Salon Jubilerski Febo wypada na tle innych kantorów w mieście Nidzica?
W Nidzica działa kilka stacjonarnych punktów wymiany walut. Spready w typowych warunkach są zbliżone (8-15 gr na EUR), więc realna różnica między kantorami pojawia się dopiero przy większych kwotach i negocjacji kursu. Pełną listę punktów w mieście Nidzica otwiera link do strony miasta nad opisem.
To Twój kantor?
Dane Kantor i Salon Jubilerski Febo zbieramy z ogólnodostępnych źródeł, więc numer lokalu, godziny albo telefon mogą być nieaktualne. Jeśli coś się nie zgadza, napisz — poprawiamy bezpłatnie, zwykle w ciągu 24–48 godzin.
Wyróżnij punkt w mieście Nidzica
Wyróżnienie stawia kantor na początku listy w mieście Nidzica, dokłada zdjęcia, aktualne kursy i aktywny odnośnik do strony. Miejsca płatne oznaczamy etykietą, żeby czytelnik wiedział, co jest reklamą.
Zobacz warunki →Wymień taniej online
Stacjonarne kantory w mieście Nidzica mają zwykle marżę 5 do 15 groszy ponad kurs NBP. Online kantor (Cinkciarz, Walutomat) trzyma marżę poniżej 5 groszy, a środki przelewasz wprost z konta bez wychodzenia z domu.
Sprawdź kantory online →